/Amazonka Travel – projekt strony www

Projekt nowoczesnej strony internetowej

Amazonka Travel to dwie kobiety – matka z córką, które organizują podróże do krajów afrykańskich. Pozostające w sferze marzeń wielu z nas, ze względu na odległość i wciąż nieodkrytą egzotykę tych miejsc. Dlatego tak ważnym aspektem w naszym ostatnim projekcie oprawy wizualnej w sieci dla nich było zbudowanie spójnego obrazu. Będącego przedłużeniem charakteru i jakości usług ich marki. Tym właśnie miała stać się ich własna strona internetowa.

Nasza propozycja uporządkowanego designu ma szanse budować pożądaną wiarygodność na lini biura Amazonka Travel i potencjalnego klienta. Design strony internetowej utrzymany jest w stonowanej kolorystyce nadając jej przy tym elegancji i tym samym profesjonalnego wydźwięku. Kolory przewodnie to malachitowa zieleń i rozjaśniający ją krem. Własna strona internetowa.

Całkowity projekt strony internetowej wraz z jego wdrożeniem przygotował nasz designer razem z ekipą programistów. 

Layout strony

Tak starannie zaprojektowany wizualny efekt strony staje się wizytówką, która wzmacnia wizerunek stabilnej i profesjonalnej firmy, która bez wątpienia zadba o całą oprawę wyprawy i bezpieczeństwo. A ludzi w jej organizacji przedstawia jako doświadczonych, obytych w podróżach w głąb Afryki. Tym samym budząc zaufanie i nadając wiarygodności, której klient szuka w procesie decyzyjnym o egzotycznej podróży dla siebie czy swoich bliskich.

„Przeżyj z nami podróż życia” – tak brzmi claim biura Amazonki Travel. Proponowany przez nas design ma więc na celu wyeksponować doświadczenie organizatorek w podróży do Afryki, by dawać zapewnienie klientowi, że taka inwestycja, to coś więcej, niż wakacyjny wypad. Layout strony składa się z dużych elementów dla przejrzystości, z wykorzystaniem autorskich zdjęć Amazonek nadających autentyczności. Co jest idealnym potwierdzeniem obycia i swobody w podróżowaniu organizatorek.

Layout strony internetowej
Layout strony internetowej
Layout strony internetowej

Typografia

Dedykowana stronie typografia jest lekka i minimalistyczna, co za tym idzie czytelna, a to staje się atutem przy dużej ilości informacji do przekazania i historii do opowiedzenia dla przyszłych podróżników. Przy tym, jednocześnie kobieca i delikatna, zaznaczając tym obecność założycielek i organizatorek podróży.

Skład warstwy tekstowej i osadzenie jej w projekcie strony przy tak licznej ilości zawsze stanowi swego rodzaju wyzwanie dla projektanta, by zachować proporcje designu, ład i dostępność odpowiedzi na każde pytanie. A w przypadku tego projektu tekst ma znaczenie równie silne co zdjęcia z podróży. Jego celem jest uświadomienie jakiego rodzaju przeżycia zyskuje klient oraz to, że w pełni wykorzystuje miejsce, do którego trafi, bo jest prowadzony przez grupę specjalistów, którzy je znają oraz jego zwyczaje. 

Przedstawienie barw do key visual i opis użytych na stronie internetowej fontów

Ikony

Personalizowane ikony również pomagają uporządkować i rozdzielić warstwę informacyjną od storytell o podróżach Amazonek. Smukłe kształty dopełniają obszar projektu. Połączenie dwóch fontów “Playfair Display” i “Montserrat” budują nowoczesny wizerunek. Włączyliśmy w stronę szereg animacji, a mimo to całość jest stonowana i spokojna.

Własna strona internetowa

Personalizowane ikony do projektu strony internetowej
Layout strony internetowej
Layout strony internetowej
Liściaste tło